Sport Analytics Profesjonalna Analityka Sportowa Poznań
Słowo od redaktora
news
autorPaweł Chmielowski / 2017-11-02

Mając na uwadze powiększające się grono naszych czytelników oraz ich branżowe zróżnicowanie uznaliśmy, że konieczne jest uporządkowanie artykułów zgodnie z ich charakterystyką. Tak aby każdy czytelnik mógł z łatwością poruszać się w treści kwartalnika, odnajdując działy dla niego dedykowane.

Pierwszym działem jest „Rozwój kariery”, kierujemy go przede wszystkim do sportowców oraz ich menagerów. Nie ważne czy jest to zawodowy menager, trener, rodzić czy dobry kolega. Skupiliśmy się tutaj na obszarach ułatwiających prawidłowe zarządzanie karierą. Drugi dział dedykujemy osobom zarządzającym organizacjami sportowymi tj.: klub sportowy, związek sportowy, czy nawet zewnętrzne akademie treningowe. Przedstawiamy spektrum możliwości stojących otworem przed ambitnym menagerem i jego organizacją, najnowsze trendy oraz szczegółowe analizy czołowych polskich i europejskich organizacji. „Sponsoring i marketing” to porady oraz przykłady dla firm chcących lub już inwestujących w sport. Jeżeli się uczyć to tylko od najlepszych. W bieżącym wydaniu przedstawiamy kulisy inwestycji firmy PKN Orlen w Polski Związek Kolarstwa. Dowiemy się również tutaj jak powinny wyglądać zdrowe relacje sponsoringowe oraz sprawdzimy jak taka relacja wygląda na przykładzie „Wisły Kraków” i firmy Profix z branży budowlanej. „Samorząd i infrastruktura” to dział poświęcony zarządcom obiektów sportowych. W tym dziale opisywane będą przykłady wykorzystania sportu do promocji regionów oraz związanych z tym aspektów. Będziemy poruszać tu najciekawsze tematy - np. szczegółowa analiza rynku naming rights w Polsce, a nawet te kontrowersyjne, choćby „Ile Kraków stracił nie organizując zimowych igrzysk olimpijskich”. Dział „Biznes” ma być motywatorem i przykładem dla tych, którzy zawsze myśleli o założeniu start-upu , czy w ogóle firmy związanej ze sportem. Jest to idealny dział dla sportowców zadających sobie pytanie „co robić po zakończonej karierze?” 

Wzbogaciliśmy również ofertę prenumeraty. Teraz możliwy jest wybór spośród trzech pakietów: internetowy – dający dostęp tylko elektronicznych wydań, papierowy oraz PLUS. Ten ostatni zawiera w swojej ofercie również archiwalne numery naszego kwartalnika. Mam nadzieję, że obecne zmiany będą dla Państwa pomocne, tym bardziej że były one szeroko konsultowane z prenumeratorami i autorami tekstów.
 

Jan Ciepiela 
redaktor naczelny 
Sport&Business 360

Sport Success