Aktualizacja danych Warta Poznań. Football Manager 2018
news
autorPaweł Chmielowski / 2017-09-01

Kontynuujemy naszą przygodę bycia „researcherem” zespołu Warty Poznań w najnowszej odsłonie Football Managera.

Kim jest researcher? To osoba, a w tym przypadku firma zajmująca się analityką sportową, która opracowuje jedną z drużyn w grze: aktualizuje profile piłkarzy, trenerów i wszelkie niuanse związane z klubem. Niezbędny jest przy tym pełny obiektywizm.

Skąd Sport Analytics? O to zapytaliśmy Pawła Chmielowskiego, właściciela firmy.

Moja przygoda, a raczej fascynacja grami typu „manager sportowy” rozpoczęła się już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Strasznie to brzmi, ale to fakt. Okres Liceum i studiów to godziny (nocne przede wszystkim) spędzone przed monitorem. W pierwszej kolejności jesteśmy pasjonatami sportu. Pasjonatami analityki, statystyki w każdej dostępnej formie. W drugiej zaś grupą biznesową, która wspiera w rozwoju sportowców, podmioty sportowe oraz firmy wykorzystujące marketing sportowy do promowania swoich produktów lub usług. Oferujemy badania kibiców, ocenę wizerunku. Badamy wartość medialną klubów, zawodników, stowarzyszeń, monitorujemy rynek – mówi Chmielowski. Naturalną, więc reakcją na ogłoszenie dotyczące poszukiwań „badaczy” umieszczone na stronie http://www.cmrev.com, było podniesione ciśnienie. Wysłałem zgłoszenie w imieniu firmy i po kilku dniach zostało ono zaakceptowane.

Dlaczego Warta?

Poznań ma dwa płuca i dwoma płucami powinien oddychać. Lech i Warta powinny współistnieć w naszym mieście na podobnym poziomie sportowym. Takie są przynajmniej moje marzenia. Miałem przyjemność chodzić na mecze w latach, gdy w Ekstraklasie grały trzy poznańskie zespoły. Lech już ma swojego „badacza”. Jest nim Łukasz Sosiński. Teraz i Warta będzie go miała. Jest nim Łukasz Rabiega wraz z zespołem badaczy ze Sport Analytics.

Co w Warcie płynie? O aktualizacji opowiada Łukasz Rabiega.

Po rozpoczęciu sezonu drugiej ligi, aktualizowanie składu Warty Poznań do najnowszej odsłony Football Managera było prawdziwą przyjemnością. Przy aktualizowaniu bazy standardowo zwróciłem uwagę na wpływ zawodnika na wyniki drużyny, ile spotkań już zdążył rozegrać oraz jaki miał udział przy bramkach. Trochę pracy było trzeba poświęcić szczególnie na nowych zawodników, którzy dołączyli do ekipy Zielonych. Koniecznym było sprostowanie ich pozycji, na których grają obecnie w ekipie z Drogi Dębińskiej. Trochę to odbiegało od tego, co otrzymałem w pliku od twórcy dodatku. Było to już drugie uaktualnienie bazy, które zostało robione podczas tego lata. Niemniej w stosunku do tego jaką bazę oddałem wcześniej musiałem – mówiąc kolokwialnie – pogrzebać przy umiejętnościach kilku graczy. Między innymi kilka punktów atrybutów więcej otrzymał Adrian Szynka, który wyróżniał się podczas sparingów, a teraz jego forma wpływa na grę klubu znajdującego się w drugiej lidze.

 

 


 

 

Foto: http://www.footballmanager.com/games/football-manager-2018

Foto: www.wartapoznan.pl

Sport Success