Pierwsza aktualizacja zespołu Warty Poznań w Football Manager 2017.
news
autorŁukasz Rabiega / 2017-02-07

Niech rzuci kamieniem osoba, która jest fanem piłki nożnej i nie zna gry Football Manager. Seria tak kultowa, że już dawno zapisała się w annałach gier sportowych złotymi literami. W podstawowej wersji gry dostępne są dwie najlepsze polskie ligi, jednak rok rocznie wychodzą patche dodające kluby aż do ligi okręgowej. Nie inaczej jest w tym sezonie.

Realizm ponad wszystko.

Wszystkie ekstraklasowe zespoły oraz drużyny pierwszej ligi są odwzorowywane w stu procentach szczegółowo, aby każdy gracz, który zakupi podstawową wersje gry, mógł oddać się w wir realistycznej rozgrywki. Do każdej edycji gry, momentalnie po wydaniu, produkowane są różnorakie dodatki dokładające ligi, o których często pojęcia nie mamy. Na łatkę dodającą wszystkie kluby w Polsce, które występują nawet w b-klasie, nie trzeba było długo czekać. Problem jednak jawił się z tym, aby wszystko było realnie przedstawione w tych patchach. Stąd też nasza firma postanowiła podjąć patronat nad jednym z klubów drugiej ligi. Wybór padł na drugie futbolowe poznańskie płuco, czyli Wartę Poznań.

 

 

 

 

Kto za zmianami stoi?

Za uaktualnianiem faktycznego stanu klubu i przenoszeniu go w wirtualny świat stoi osoba-w naszym przypadku firma-zwana researcherem. Jest to osoba, która zbiera wszystkie fakty na temat klubu. Czyli między innymi informacje o sztabie szkoleniowym, prezesie, piłkarzach. Monitoruje ona poczynania wszystkich zawodników i na podstawie tego ustala dane wyjściowe do gry. Głównym wymaganiem przy podjęciu zadania reaserchera jest obiektywność oraz znanie klubu od podszewki.

Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Z faktu, że w Warcie za dużo się nie zmieniło od wydania ostatniej łatki do gry, pracy przy uaktualnieniu składu było niewiele. Dodany został jeden zdolny zawodnik, który wchodzi do pierwszego składu z drużyny juniorów. Co do graczy już obecnych w bazie trzeba było lekko zmodyfikować pozycje, na których oni występują, bo niektóre nie pokrywały się one z rzeczywistością. Naturalnym była również aktualizacja parametrów umiejętności w grze, które zmieniają się co rundę. Nie są to drastyczne przesunięcia wskaźnika, jednak trzeba monitorować formę graczy, by jak najlepiej odwzorować ich sylwetki w symulatorze.

Sport Success