Sport Analytics oficjalnym „researcherem” Warty Poznań w Football Manager 2017.
news
autorSport Analytics / 2017-01-09

Oficjalnym „researcherem” zespołu Warty Poznań w najnowszej odsłonie Football Managera została firma Sport Analytics.

Kim jest researcher? To osoba, a w tym przypadku firma zajmująca się analityką sportową, która opracowuje jedną z drużyn w grze: aktualizuje profile piłkarzy, trenerów i wszelkie niuanse związane z klubem. Niezbędny jest przy tym pełny obiektywizm.

Skąd Sport Analytics? O to zapytaliśmy Pawła Chmielowskiego, właściciela firmy.

Moja przygoda, a raczej fascynacja grami typu „manager sportowy” rozpoczęła się już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Strasznie to brzmi, ale to fakt. Okres Liceum i studiów to godziny (nocne przede wszystkim) spędzone przed monitorem. W pierwszej kolejności jesteśmy pasjonatami sportu. Pasjonatami analityki, statystyki w każdej dostępnej formie. W drugiej zaś grupą biznesową, która wspiera w rozwoju sportowców, podmioty sportowe oraz firmy wykorzystujące marketing sportowy do promowania swoich produktów lub usług. Oferujemy badania kibiców, ocenę wizerunku. Badamy wartość medialną klubów, zawodników, stowarzyszeń, monitorujemy rynek – mówi Chmielowski. Naturalną, więc reakcją na ogłoszenie dotyczące poszukiwań „badaczy” umieszczone na stronie http://www.cmrev.com, było podniesione ciśnienie. Wysłałem zgłoszenie w imieniu firmy i po kilku dniach zostało ono zaakceptowane. Teraz jesteśmy na etapie aktualizacji baz danych.

Dlaczego Warta?

Poznań ma dwa płuca i dwoma płucami powinien oddychać. Lech i Warta powinny współistnieć w naszym mieście na podobnym poziomie sportowym. Takie są przynajmniej moje marzenia. Miałem przyjemność chodzić na mecze w latach, gdy w Ekstraklasie grały trzy poznańskie zespoły. Lech już ma swojego „badacza”. Jest nim Łukasz Sosiński. Teraz i Warta będzie go miała. Będzie nim Paweł Chmielowski wraz z zespołem badaczy ze Sport Analytics.

Czy potrzebna jest pomoc?

Dokładnie tak. Jeśli ktoś z Was, miałby ochotę pomóc firmie Sport Analytics w opracowaniu danych prosimy pisać na adres mailowy kontakt@sportanalytics.pl.


W imieniu klubu serdecznie zachęcamy do tego!

 

Foto: http://www.footballmanager.com/games/football-manager-2017

Sport Success